महागढीमाई नगरपालिकाका निर्वाचित महिला जनप्रतिनिधिहरुलाई जिम्मेवार थप शसक्त बनाउन चौथो मोड्युलको ४ दिने प्रारम्भिक प्रशिक्षण समपन्न

गढी न्यूज
गढी न्यूज पाठक संख्या - 1.1k
1 मि. पढ्न लाग्ने समय

बारा-महाँगढीमाई नगरपालिकाका निर्वाचित महिला जनप्रतिनिधीलाई जिम्मेवार बनाउन चार दिने प्रारम्भिक प्रशिक्षण चौथौ मोडुल तालिम सम्पन्न भएको छ।

निर्वाचित महिला जनप्रतिनिधीहरुको सक्रिय सहभागिता रहेको प्रारम्भिक प्रशिक्षण चौथौ मोडयुल फाल्गुन २५ गते देखी २८ गते सम्म आयोजना गरिएको थियो ।

स्विस सरकार विकास सहयोग तथा आस्ट्रेलियंन एडको आर्थिक सहयोग र आई एफ ई एस नेपालको प्राविधिक सहयोगमा र माण्डबीको सहजीकरणमा महागढीमाई नगरपालिकाका वडा नं. २ बरियारपुर बजार अवस्थित श्री ने.रा. प्रा.वि.को बैठक हलमा संचालन गरिएको थियो ।

तालिमको उदेश्य सँगै निर्वाचित महिला जन प्रतिनिधीहरुलाई स्थानिय सरकारमा प्रभावकारी ढंगले आफनो भुमिका निर्वाह गर्न र राजनैतिक संवादमा सहभागी हुनका लागि महिला वडा सदस्यहरुको आत्म विश्वास बढाउन चाहिने सिप, ज्ञान लगायतको विषयमा प्रशिक्षण दिन थालिएको आयोजक संस्थाका कार्यक्रम संयोजक मुनिलाल बैठाले सहभागीहरुलाई जानकारी गराएका थिए ।

चौथो मोडुल प्रशिक्षण कार्यक्रममा सहभागी भएका महिलाहरुले महिला जनप्रतिनिधिहरुलाई शि लिडस कार्यक्रमको रुपरेखा, तेश्रो मोडुल तालिमको पुनरावलोकन, व्यक्तिगत उत्थनशिलताको विकास कसरी गर्ने,स्थानीय सरकारको योजना तर्जुमा ,कार्यान्वयन र अनुगमन कसरी गर्ने,स्थानीय सरकारको बजेट निर्माण प्रक्रिया ,वार्ता ,शक्तिको परिचय र शक्तिको मान तथा पैरवीको परिचय लगायतका विषयमा प्रशिक्षक रामाज्ञा साह र निभा सिंहबाट प्रशिक्षण दिइएको जिल्ला कार्यक्रम अधिकृत राजु कुमार साहले जानकारी दिए

ट्याग्स : , ,
यो लेख शेयर गर्नुहोस